Sunbatta brändi lugu

Sunbatta asutaja

Sunbatta on Jaapani perefirma, mille asutas Mimoto 1936. aastal. Mimoto tõi Euroopast Jaapanisse puidust sulgpallireketite tootmise tehnoloogia ning täiustas seda edaspidi. Aastast 1957. alustas Sunbatta juures tööd Minoru Yoneyama, kellest hiljem sai kuulsa Yonexi sulgpallibrändi alusepanija. Mimoto külastas ka Ameerikat ning Euroopat, otsides võimalusi täiustada sulgpalli reketit. Oma suure panuse eest sulgpallisporti on Mimoto pälvinud austava nimetuse – Aasia sulgpalli isa.

Sunbatta bränd

Sulgpall, kui spordiala, levis Jaapanisse ja kogus kiiresti populaarsust pärast II maailmasõda. Sel ajal töötas Mimoto Sunbatta sulgpallireketite tehnoloogia täiustamise kallal.

1957. aastal külastas Yonexi asutaja Minoru Yoneyama Sunbatta perefirmat, et õppida tundma uusimat sulgpallireketite tootmistehnoloogiat. Minoru Yoneyama tegi samal ajal Sunbattaga koostööd, olles üks Sunbatta agente. Mõni aeg hiljem alustas Sunbatta rahvusvahelist äri.

1959 suri Mimoto ootamatult, ettevõtte võttis üle tema poeg Mimoto Shima. Mimoto surma ja tehnoloogilise eestvedamise kadumise tõttu langes ettevõtte tootmisvõimekus ja Sunbatta pidi silmitsi seisma paljude juhtimisväljakutsetega.

1963-1978 otsustas Mimoto Shima ettevõtte tähelepanu keskenduda reketitehnoloogia parendamisele. Ta tutvus uute kõrgtehnoloogiliste võimalustega ning jätkas uurimistööd sulgpallireketite täiustamiseks. Arenduse tulemusena tõi Sunbatta turule esimese süninikkiust sulgpallireketi.

2010 aastal omandas Sunbatta kaubamärgi Xiamen Xinlini spordikaupade kompanii, pöörates rohkem tähelepanu uuendusmeelse Sunbatta brändi turustamisele välismaal. Tänapäeval on Sunbatta esmaklassilise sulgpallitehnoloogiaga pere-ettevõte, millel on aukartustäratav 80-aastane ajalugu ning mis kogub populaarsust üle maailma.

Shopping Cart